header10.jpg
2011 Dolphin Lennox Enduro Results | Print |  E-mail

2011 Dolphin Lennox Enduro was conducted successfully despite difficult weather conditions very early in the morning. This year all events were run in the ocean. The format of the Enduro Event, the quality of entrants and the challenging endurance distances ensured that each of the 166 competitors were able to test themselves throughout their event.  Lennox Head Club organisers were enthused that entrant numbers had again increased from 2010, drawing competitors from Tacking point to the Gold Coast. Results in all Age Groups are as follows -

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

McGoldrick

Alana

Northcliffe

F

17

A

2

Heiniger

Zoe

Byron Bay

F

17

A

3

Pierce

Courtney

Northcliffe

F

17

A

4

Rickwood

Tiana

Tacking Point

F

17

A

5

Clarke

Abby

Northcliffe

F

17

A

6

Westwood

Carla

Coffs Harbour

F

17

A

7

Miller

Cheyenne

Rainbow Bay

F

17

A

8

Hurkett

Sally

Port Macquarie

F

17

A

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Heiniger

Ela

Byron Bay

F

15

C

2

McCullagh

Madeline

Coffs Harbour

F

15

C

3

 Bakker

Ainslie

Lennox

F

15

C

4

Horton

Amber

Tacking Point

F

15

C

5

Gallagher

Brooke

Wauchope

F

15

C

6

Pont

Keely

Southport

F

15

C

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Rosato

Grace

Northcliffe

F

14

E

2

Purser

Stephanie

Kurrawa

F

14

E

3

Young

Shiloh

Kurrawa

F

14

E

4

Armstrong

Eliza

Lennox

F

14

E

5

Taylor

Kate

Northcliffe

F

14

E

6

Carroll

Mollie

Tacking Point

F

14

E

7

Corbett

Samantha

Lennox Head

F

14

E

8

Barnes

Alex

Byron Bay

F

14

E

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Lunardelli

Zoe

Northcliffe

F

13

G

2

Taylor

Laura

Northcliffe

F

13

G

3

Love

Shannon

Kurrawa

F

13

G

4

Mulholland

Shiraz

Northcliffe

F

13

G

5

Sculley

Hannah

Lennox

F

13

G

6

Broomby

Samantha

Tacking Point

F

13

G

7

Byrant

Reilly

Northcliffe

F

13

G

8

Hurkett

Toni

Port Macquarie

F

13

G

9

Brown

India

Lennox

F

13

G

10

Ward

Zoe

Northcliffe

F

13

G

11

Pont

Teah

Southport

F

13

G

12

Misuraca

Giorgi

Mermaid Beach

F

13

G

13

Wardle

Jade

Burleigh Heads Mowbray

F

13

G

14

Horton

Jade

Tacking Point

F

13

G

15

Kernaghan

Jessie

Lennox

F

13

G

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Moore

Georgia

Northcliffe

F

12

J

2

Lunardelli

Erin

Northcliffe

F

12

J

3

Hamilton

Isabella

North Burleigh

F

12

J

4

Young

Brooke

North Burleigh

F

12

J

5

McMullen

Isabella

Byron Bay

F

12

J

6

Young

Shaylla

Lennox

F

12

J

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Carroll

Jessie

Tacking Point

F

11

L

2

Armstrong

Madisyn

Northcliffe

F

11

L

3

Hughes

Zoe

Lennox

F

11

L

4

Warne

Anthea

Cudgen

F

11

L

5

Sullivan

Mickie

Southport

F

11

L

6

Klinkers

Mette

Sawtell

F

11

L

7

Miller

Trixie

Lennox

F

11

L

8

Francis

Mia

Lennox

F

11

L

9

Canning

Chelsea

Northcliffe

F

11

L

10

Hartley

Karina

Lennox 

F

11

L

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Bravery

Madison

Northcliffe

F

10

N

2

Jones

Bianca

Northcliffe

F

10

N

3

Tuite

Georgia

North Burleigh

F

10

N

4

Croft

Emilly

Lennox

F

10

N

5

Scott

Sophie

Sawtell

F

10

N

6

Murphy

Lily

Lennox

F

10

N

7

Anderson

Lilly

North Burleigh

F

10

N

8

Mills

Jessie

Lennox

F

10

N

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Taylor

Willian

Northcliffe

M

10

P

2

Karadag

Kaan

North Burleigh

M

10

P

3

Sergis

Jordan

Kurrawa

M

10

P

4

Mounic

Nicholas

Lennox

M

10

P

5

Swift

Tom

Cudgen

M

10

P

6

Schulz

Bode

Northcliffe

M

10

P

7

Siddel

Caylan

Northcliffe

M

10

P

8

Love

Nickolas

Lennox

M

10

P

9

Kernaghan

Blake

Lennox

M

10

P

10

Papamonolis

Elias

Broadbeach

M

10

P

dnf

Horton

Ryan

Tacking Point

M

10

P

dnf

Ward

cooper

Northcliffe

M

10

P

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Jones

Joshua

Cudgen

M

11

M

2

Buckley

Clay

Byron Bay

M

11

M

3

Garrett

Oscar

Northcliffe

M

11

M

4

Milligan

Max

Tacking Point

M

11

M

5

McClennon

Will

Sawtell

M

11

M

6

McMullen

Moby

Byron Bay

M

11

M

7

Dring

Harley

Southport

M

11

M

8

Luckman

Hayden

Southport

M

11

M

9

Tapping

Geoffrey

Woolgoolga

M

11

M

10

Canning

Matthew

Northcliffe

M

11

M

11

Hanson

Lewis

 

M

11

M

12

Wood

Robson

Southport

M

11

M

13

Sanderson

Isaasc

Tacking Point

M

11

M

14

Murray

James

Mermaid Beach

M

11

M

15

McLennan

Thomas

North Burleigh

M

11

M

16

Murray

Jahui

Byron Bay

M

11

M

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Coombes

Mitchell

Northcliffe

M

12

K

2

Carroll

Ryan

Tacking Point

M

12

K

3

Rosato

James

Northcliffe

M

12

K

4

Moore

Jack

Northcliffe

M

12

K

5

Jones

Lachlan

Northcliffe

M

12

K

6

Mounic

Luke

Lennox

M

12

K

7

Lynn

Joshua

Northcliffe

M

12

K

8

Boyd

Tanah

Northcliffe

M

12

K

9

Ward

Ben

Northcliffe

M

12

K

10

Alder

Lack

Lennox

M

12

K

11

Pierce

Hunter

Northcliffe

M

12

K

12

Copeland

Bailey

Cudgen

M

12

K

13

Croft

Jake

Lennox

M

12

K

14

Murphy

Cooper

Ballina

M

12

K

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Redler

Toby

Northcliffe

M

13

H

2

Schulz

Kobe

Northcliffe

M

13

H

3

Crouch

Harrison

Northcliffe

M

13

H

4

Sullivan

Declan

Southport

M

13

H

5

Garrett

Max

Northcliffe

M

13

H

6

Wood

Harrison

Southport

M

13

H

7

Wakefield

Bailey

Southport

M

13

H

8

Murray

Angus

Mermaid Beach

M

13

H

9

Moore

Stephen

Lennox

M

13

H

10

Hawkins

Lachlan

Tacking Point

M

13

H

11

Bailey

Mitchell

Tacking Point

M

13

H

12

Mole

Daniel

Cudgen

M

13

H

13

Warne

Lewis

Cudgen

M

13

H

14

Quinn

Joshua

Cudgen

M

13

H

15

Hall

Campbell

Southport

M

13

H

16

Hampson

Bill

Cudgen

M

13

H

17

Johnston

Max

Southport

M

13

H

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Chaffer

Luke

Cudgen

M

14

F

2

Harris

Grant

Kurrawa

M

14

F

3

Sergis

Lauchlan

Kurrawa

M

14

F

4

Ganis

Harrison

Southport

M

14

F

5

Aitchison

Tate

Kurrawa

M

14

F

6

Valentine

Max

Southport

M

14

F

7

Murphy

Harrison

Lennox

M

14

F

8

Fisher

Robert

Southport

M

14

F

9

McBean

Peter

Lennox

M

14

F

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Brown

Joshua

Byron Bay

M

15

D

2

Pannifax

Henry

Tacking Point

M

15

D

3

Donnelly

Zach

Woolgoolga

M

15

D

4

Bisby

Mikael

Burleigh Heads Mowbray

M

15

D

5

Walker

James

Burleigh Heads Mowbray

M

15

D

6

Jacks

Ziggi

Byron Bay

M

15

D

7

Murray-Woodh

Tazman

Byron Bay

M

15

D

8

Hulbert

Max

Byron Bay

M

15

D

9

Sheridan

Jai

Lennox

M

15

D

10

Sewell

Shaun

Byron Bay

M

15

D

11

Francis

Gabe

Lennox

M

15

D

12

Rickwood

Nick

Tacking Point

M

15

D

13

Hurkett

Hugh

Port Macquarie

M

15

D

Pos

Surname

First Name

Club

Gender

Age

Cat

1

Partland

Tyler

Coffs Harbour

M

17

B

2

Thomas

Murray

Lennox

M

17

B

3

Prime

Mitchell

Northcliffe

M

17

B

4

Gray

Jack

Nobby Beach

M

17

B

5

McBrien

Joshua

Lennox

M

17

B

6

McCormick

Joshua

North Burleigh

M

17

B

7

Dring

Wade

Southport

M

17

B

8

Pascoe

Lachlan

Southport

M

17

B

9

Erskine

Joel

Palm Beach

M

17

B